MENÜ
                             RTL

8
rtl
Nemcsak a győztes Fernando Alonso, a második helyezett Lewis Hamilton számára is kedvezően alakultak a Koreai Nagydíj eseményei.
2010. november 3., szerda
Az idei bajnokságban öt pilóta van még harcban a végső győzelemért.
Az Auto Motor und Sport beszámolója szerint Fernando Alonso motorhelyzete nem annyira kétségbeejtő, mint amennyire azt az elhasznált motorok száma mutatja.
2010. november 2., kedd
Idén Felipe Massának már nincs esélye arra, hogy bajnok legyen a Forma-1-ben, legfeljebb csapattársát, Fernando Alonsót segítheti győzelemhez.
Ritka eseménynek lehetünk tanúi, hiszen a Formula—1 talán legnagyobb tervezője, Adrian Newey virtuális autó tervezésébe vágta a fejszéjét, mely most már úgy tűnik, végleges formában van.
2010. október 29., péntek
A Ferrari pilótája, Felipe Massa Koreából hazarepült otthonába, Sao Paulóba, ahol családi környezetben készül az idei utolsó két futamra, melyek közül a jövő hétvégi Brazil Nagydíj számára az év versenyének számít.
A 2010-es Formula-1-es évad számos váratlan fordulatot hozott a bajnoki csatában: az Angol Nagydíj után a Ferrari fontolóra vette, hogy felhagy a bajnoki küzdelemmel, és a jövő évi autóra fókuszálnak...
2010. október 28., csütörtök
Lewis Hamilton ezer szállal kötődik a McLaren-Mercedeshez, hiszen már kisgyermekként is a wokingiak rajongója volt, majd bekerült a pilótanevelő programjukba, velük debütált a Forma-1-ben, és máig egyetlen bajnoki címét is velük ünnepelhette, így nem meglepő, hogy nem is vágyik a nagy rivális Ferrarihoz.
Sebastian Vettel magabiztosan vezetett a Koreai Nagydíjon, és tíz körrel a verseny vége előtt még úgy tűnt, hogy a Red Bull Racing versenyzője megnyeri a futamot, átveszi a vezetést a bajnoki összesítésben, továbbá a kollégáját, Mark Webbert is megelőzi a pontversenyben.
2010. október 27., szerda
A korábbi F1-es pilóta, Gerhard Berger meg van győződve arról, hogy Mark Webber (Red Bull Racing) szándékosan csúszott keresztbe a pályán kiesését követően a Koreai Nagydíjon, amivel egyértelműen az volt a szándéka, hogy magával rántsa a bajba egyik mögötte érkező bajnoki riválisát, Fernando Alonsót (Ferrari) vagy Lewis Hamiltont (McLaren-Mercedes).
A Mercedes Grand Prix versenyzője, Nico Rosberg az évad kezdetét megelőzően abban bízott, hogy harcba szállhat a győzelmekért és a bajnoki címért, azonban hamar ki kellett ábrándulnia, ugyanis az MGP W01-es autó nem elég gyors ahhoz, hogy a csapat fel tudja venni a küzdelmet a Red Bull, a Ferrari és a McLaren csapatokkal.
2010. október 26., kedd
Két futammal a 2010-es Forma-1-es világbajnokság vége előtt Fernando Alonso 11 pontos előnnyel vezet összetettben, és akár már a következő fordulóban, Brazíliában bajnok lehet.
Michael Schumacher a nyolcadik bajnoki cím reményében tért vissza a Formula-1-es bajnokságba, a 2010-es évadban azonban esélye sem volt arra, hogy harcba szálljon a győzelemért.
2010. október 25., hétfő
Bár a Koreai Nagydíj után Christian Horner, a Red Bull Racing csapatfőnöke még úgy nyilatkozott, hogy továbbra sem állítanak fel csapatsorrendet pilótáik között, legutóbbi nyilatkozata azonban már arra enged következtetni, hogy a bajnoki cím érdekében fontolóra veszik ezt a lehetőséget.
A Williams versenyzői kettős pontszerzéssel zárták a Koreai Nagydíjat.
2010. október 24., vasárnap
Remek formát mutatott Koreában a Mercedes GP csapata.
A Ferrari pilótája a koreai káoszfutamon elért győzelmével hatalmas lépést tett harmadik világbajnoki címe felé.
A McLaren versenyzője optimizmussal tekint a világbajnokság befejező futamai elé, miután a második helyen ért célba az első Koreai Nagydíjon.
A Red Bull pilótájának a verseny a 20. körben vége lett, miután megcsúszott a vizes pályán és összetörte autóját.
Habár matematikai esélye még van, a 42 pontos hátrány ledolgozása a hátralévő két verseny alatt igencsak valószínűtlen.
A koreai káoszfutamon több baleset is történt, amelyeket a versenybíróság alaposan szemügyre vett.
A Red Bull Racing versenyzője, Sebastian Vettel magabiztosan vezetett a koreai káoszfutamon, a Renault motor meghibásodása azonban tíz körrel a vége előtt megadta magát, amivel a német pilóta 25 pontot veszített.
Igazán emlékezetesre - és főleg hosszúra - sikeredett az első Forma-1-es Koreai Nagydíj, amelynek igazi rajtja az eső miatt bő egy órával eltolódott.
A Red Bull Racing versenyzője, Mark Webber nem tudott pontokat szerezni a Koreai Nagydíjon, ugyanis a futam "valódi" rajtja után balesetet szenvedett és kiesett a versenyből.
Alig egy hónappal az idény vége előtt végsőkig kiélezett küzdelemre van kilátás az első Koreai Nagydíj helyszínén, a kvalifikáción ugyanis az a négy pilóta szerepelt a legjobban, akik a világbajnoki tabellán is az első négy pozíciót foglalják el.
Mercedes csapatvezetője, Ross Brawn már az évad kezdete előtt tisztában volt azzal, hogy még a stuttgarti gyártó támogatása ellenére is nehéz lesz megvédeni a konstruktőri címet.
2010. október 23., szombat
A Renault túlkormányzottsága miatt a pilótának mindössze csak a nyolcadik helyet sikerült megszereznie.
A brit istálló hatalmas harcban áll a Force Indiával a konstruktőri világbajnokság hatodik pozíciójáért.
A Hispania Racing Team elégedett volt a koreai időmérőn elért eredményekkel.